On Running

Po przejściu na emeryturę z zawodowej rywalizacji, trzykrotny mistrz świata w Duathlonie i wielokrotny zwycięzca Ironman Olivier Bernhard poświęcił się stworzeniu buta, który dałby mu doskonałą efektywność i komfort podczas biegania. Do projektu dołączył Caspar Copetti oraz David Allemann, szwajcarski inżynier. Cała trójka zaangażowała się w stworzenie idealnego produktu, nowego rodzaju buta do biegania. Symbioza doświadczenia i wiedzy inżynierskiej zaowocowała rewolucyjną koncepcję podeszwy oraz stopniowe dopracowanie oryginalnego pomysłu w kolejnych latach. Prototypy poddano testom, a badani biegacze raportowali odczucie biegania po chmurach.

Firmę założono w 2010 roku i już na samym początku drogi zdobyła nagrodę ISPO Brandnew, jedną z najważniejszych nagród za innowacyjność w sporcie.

Aktualnie buty są dostępne w ponad 3500 specjalistycznych sklepach w ponad 55 krajach i zdobyły międzynarodowe nagrody za wzornictwo i technologię. Oprócz swojej europejskiej siedziby w Zurychu, firma On otworzyła drugą siedzibę w USA w Portland w stanie Oregon.

Zobacz pełną odsłonę witryny

On Running

Wojciech

Zaremba

BRAND MANAGER

Wojciech

Zaremba

BRAND MANAGER

on