dolomite_logo_blue_background
dolomite_logo_blue_background
dolomite-logo-color

Dolomite to włoska marka z ponad 120-letnią tradycją i niesamowitymi historiami, które na stałe zapisały się w dziejach alpinizmu.

Wszystko zaczęło się w 1897 roku, gdy 17-letni wówczas Giuseppe Garbuio założył firmę obuwniczą Fabbrica Scarpe Montello. Dwadzieścia lat później nastąpił wzrost zainteresowania wspinaczką wysokogórską, co z kolei pozwoliło wybić się firmie Garubio.

W 1954 r. w butach od Dolomite Achille Compagnoni wraz z Lino Lacedelli jako pierwsi zdobyli K2 – najwyższy szczyt Karakorum, drugi najwyższy szczyt na świecie! Kolejne lata to kolejne ekspedycje: od podboju Dhaulagiri „Białej Góry” w 1960 roku, przez wyprawę na Grenlandię w 1966 roku po wejście na Monte Fitz Roy w Patagonii w 1976 roku.

Te wielkie wyprawy ukształtowały markę, która dziś przemyca zdobytą wiedzę i doświadczenie w swoich produktach. Dolomite ma w swojej ofercie dwie linie: lifestyle, która łączy w sobie sportowy charakter jak i casualowy look oraz performance, która idealnie sprawdzi się na górskie eskapady czy sporty outdorowe. W większości modeli wykorzystuje się podeszwę Vibram oraz membranę Gore-Tex®.

Majestat Dolomitów, nieskażone szczyty, wysublimowany włoski design i wyczucie stylu – to składowe produktów Dolomite.

Zobacz pełną odsłonę witryny

Dolomite

Paulina

Dzwonnik

BRAND MANAGER

paulina
dolomite-logo-white